ПРЕС-РЕЛІЗ
На момент запровадження тимчасової адміністрації в АТ «Златобанк» обліковувалось понад 360 кредитних договорів більш як на 9,13 млрд грн. За більшістю з них заборгованість на той час уже була прострочена, і станом на 1 січня 2019 р. погашено кредитів всього на 137,46 млн грн, розповів Віктор Новіков.
1,4 млрд грн кредитів було видано банком взагалі без застави, а частина тих, що були забезпечені заставою, втратили її шляхом укладання менеджментом банку низки угод, що мають ознаки фіктивності. Загалом, уповноваженою особою Фонду було виявлено нікчемних правочинів на загальну суму 1,1 млрд грн, 4,3 млн дол США та 306,7 тис євро. Загалом із застави чи іпотеки банку було виведено ліквідного майна більш як на 1,6 млрд грн.
Наслідком такої діяльності керівництва АТ «ЗЛАТОБАНК» стало те, що при балансовій вартості активів у 9,5 млрд грн їх реальна вартість, за оцінкою незалежних суб’єктів оціночної діяльності, не перевищила 1,6 млрд грн (у майже 6 разів менше балансової). При цьому загальна сума акцептованих кредиторських вимог до АТ «ЗЛАТОБАНК» становить 6,8 млрд грн, а сума гарантованих вкладів, яку Фонд уже виплатив вкладникам (станом на 01.02.2019), становить 826,3 млн грн.
Тепер повернення цих коштів Фонду, а також виплати решті кредиторів опинилися під питанням – унаслідок ухвалення Великою Палатою Верховного суду постанови, якою, по суті, визнано неправомірність віднесення АТ «ЗЛАТОБАНК» до категорії неплатоспроможних, повідомив в ефірі Віктор Новіков.
Повний запис інтерв’ю у межах радіопроекту «Ризик без меж» - за посиланням.
Довідково: АТ «ЗЛАТОБАНК» був визнаний неплатоспроможним відповідним рішенням правління Національного банку України від 13.02.2015. 14.02.2015 у банку запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації.